Fuarlar ve Etkinlikler

Boya Sektörü paintistanbul'a Hazırlanıyor

15-09-2014 15:07 tarihinde gönderildi.

Boya Sektörü paintistanbul'a Hazırlanıyor
Fuar Yeri: CNR Expo, Yeşilköy
Fuar Başlangıç-Bitiş Tarihi: 23.10.2014 / 25.10.2014
Avrupa 5’incisi Türkiye boya ve hammaddeleri sektörünün 3,5 milyar doları aşan büyüklüğü, yabancıların pazara ilgisini artırıyor. BOSAD ve CNR işbirliği ile Ekim ayında düzenlenecek paintistanbul’a Avrupa ve Ortadoğu’nun yanısıra Hindistan ve Çin’den de firmalar katılacak.

Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD), gerek üretim teknolojisi gerekse inovatif ürünlerde bölgesinin en güçlü oyuncularından biri olan Türkiye’yi üretim üssü haline getirmek amacıyla paintistanbul Boya Sanayi, Hammadde ve Yardımcı Maddeler Fuar ve Kongresi’nin 3’üncüsünü hayata geçiriyor. 

Ekonomik göstergeler, genç nüfus ve pazarın dinamizminin etkisiyle boya sektörünün önümüzdeki yıllarda daha da büyüyeceğine yönelik tahminler, gözleri Türkiye’ye çeviriyor. Dekoratif boyaların yanısıra değer olarak en büyük paya sahip olan otomotiv, beyaz eşya, elektronik, mobilya gibi birçok alanda kullanılan sanayi boyalarındaki gelişim sektörü cazip kılıyor.

Bu yıl, 'daha iyi bir gelecek için' sloganıyla yapılacak fuara yurtdışından da büyük ilgi var. Türkiye’nin en büyük boya üreticileri ile birlikte hammadde firmalarını aynı çatı altında buluşturan paintistanbul, bu yönüyle dünyada da tek olma özelliğini taşıyor. Fuara Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Almanya, Fransa, İtalya, İsviçre, Hindistan ve Çin gibi ülkelerden çok sayıda firma katılıyor. 

BOSAD ve CNR Expo işbirliği ile düzenlenen fuar; inşaat, sanayi, mobilya, otomotiv, deniz boyaları gibi sektörün farklı alt kollarında üretim yapan firmalara, mürekkep üreticileri ve hammadde tedarikçilerine ev sahipliği yapacak. Paintistanbul ayrıca sektöre hizmet veren ekipman üreticileri, ambalaj, lojistik, sigorta ve banka kuruluşlarının karar mercileri ile üniversite ve ilgili akademik kurumları bir araya getirmeyi hedefliyor.  

paintistanbul 2014'de düzenlenecek uluslararası katılımlı kongre kapsamında da boya, vernik, mürekkep, yapıştırıcılar, yeni hammaddeler ve yardımcı maddeler, boya, yalıtım malzemeleri ve yapı kimyasalları alanındaki yenilikler ve teknolojik gelişmeler, yasal düzenlemeler, test ve analiz yöntemleri ile sanayide boya uygulama yöntemleri gibi sektörel konular yer alıyor.
 
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 23 Ekim 2014
BİTİŞ TARİHİ: 25 Ekim 2014
YER: CNR Expo, Yeşilköy
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD)

ANA SPONSORLAR:

DuPontDyoPolisan

WEB ADRESİ:

paintistanbul.com

 

Kaynak: yapi.com.tr